İade Koşulları

6502 sayılı yasa uyarınca müşterilerimiz, Mercan Kurumsal Hizmetler'den almış oldukları ürünleri, teslim alınan tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde iade etme şansına sahiptir. Yasal süreyi aşan bildirimlerde ve 6502 sayılı yasa hükümlerine tabi olmayan müşterilerimizin iade talepleri kabul edilmemektedir. Ürün iade işlemleriniz için ürünü tarafımıza göndermeden önce; 

İnternet üzerinden üyelikle verilen siparişlerde;

- Üye menüsünde bulunan Siparişlerim Kısmından formu doldurarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.
- İade talebinizin onaylanmasını müteakip e-postayla size bilgi verilecektir.
- Onaylanmış talebinize ilişkin bildirim formunun bilgisayar çıktısını alarak ürünü bu formla birlikte tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim formu olmayan ürünler,  teslim alınmamaktadır. 


İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Eğer vergi mükellefi değilseniz, iade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile birlikte arıza iade formu örneğini yada fatura örneğini anlaşmalı kargo firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları; 

- İade edilecek ürünler mutlaka ürüne ait orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte gönderilmelidir.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez), tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürünle birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve sitemizden alacağınız bildirim formunu göndermeniz gerekmektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte Sürat kargo firması ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örnek: hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri)

Özel ürünler için iade şartları; 

- Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve telefonun diğer yerlerinde çizik, hasar vs. olmamalıdır.

- Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleriyle birlikte gönderilmelidir.

Diğer ürünlerin iade şartları; 

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler; örneğin, kullanım esnasında vücut ile bire bir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vb.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

- Her türlü yazılım ve programlar
- DVD, VCD, CD ve kasetler
- Taşınabilir bilgisayarlar
- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.)
- Her türlü kozmetik ürünleri
- Her türlü iç giyim ürünleri- Gelen ürün öncelikle iade departmanımız tarafından incelenir. Gerekirse ürün, yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya test için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygunsa iade işlemi başlatılır.
- İade onaylandığında sistemimizdeki telefon numaranızdan iade departmanımız geri ödeme için sizinle irtibata geçecektir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.