Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Rotto Pet Sızdırmaz Kap 250 Cc 100 Adet

Ürün Kodu: 03-101
₺ 110,00 Kdv
Dahil

Rotto Pet Sızdırmaz Kap 250 Cc 100 Adet

Paket İçi Adet: 100
Ağırlık: 250 cc/gr

Plastik Ürünlerin Özellikleri:
Polipropilen (PP):

Sıcak Yemek - Soğuk Yemek - Yağ - Alkollü
PP malzemelerden yapılan kaplar her zaman opak veya yarı saydamdır, 100 ° C ~ 120 ° C'ye kadar ısıya dayanıklı, asit ve alkali dirençli, kimyasal maddelere dayanıklı, çarpmaya dayanıklı, yüksek sıcaklık direncine sahiptir. Plastik sofra takımları için en uygun malzemelerdir.

Polistiren (PS)
Sıcak Yemek - Soğuk Yemek - Yağ – Alkollü
Köpürmeyen PS çoğunlukla inşaat malzemeleri, oyuncaklar, kırtasiye vb. İçin kullanılır; ayrıca yaygın olarak fermente süt ürünleri (Yakult, Yoğurt gibi laktik asit ürünleri) için kaplar için malzeme olarak kullanılır. Son yıllarda büyük ölçüde yıkanmayan bardak, salata kutusu, yumurta kabı gibi yıkanmayan sofra takımlarının yapımında kullanılmaktadır. Köpüren PS, hacmin yirmi ila yüz kat genişlemesini sağlamak için prosesi sırasında köpürtücü ajan ilave edilerek üretilen ve ambalaj malzemesi veya kap için kullanılabilen strafor olarak da adlandırılır.
PS malzemesi 60 ° C sıcaklıkta ısıya dayanıklıdır; ne kaynar su ve kızartmalarla

Polietilen Tereftalat (PET)
Sıcak Yemek - Soğuk Yemek - Yağ – Alkollü
60 ° C sıcaklıkta ısıya dayanıklı, asit ve alkaliye dirençli; aşırı ısındığında ve uzun süreli kullanımda bir tür kanserojen olan Di 2-EthylHexyl Phthalate (DEHP) 'yi serbest bırakabilir.

PolyLactide (PLA)
Sıcak Yemek - Soğuk Yemek - Yağ – Alkollü
PLA için ana hammadde kaynağı, petrol hidrokarbonları yerine bitkilerdendir. Atılan PLA ürünleri, toprakta bulunan mikroorganizmalar tarafından karbondioksit ve suya ayrıştırılabilir ve daha sonra fotosentez yoluyla nişasta haline getirilebilir.Kamu tehlikesi olmayan, yenilenebilir ve çevre dostu bir plastik ürün çeşididir.

PLA'nın Kristalizasyonu (CPLA)
Sıcak Yemek - Soğuk Yemek - Yağ – Alkollü
PLA ile aynı özelliklere sahip olan tek fark, CPLA'nın bir tür ısıya dayanıklı malzeme olmasıdır.

Melamin Formaldehit Reçinesi (MF)
Sıcak Yemek - Soğuk Yemek - Yağ – Alkollü
Melamin plastik sofra takımları çarpmaya karşı dayanıklı ve düşük maliyetli avantajlara sahiptir, çoğunlukla evde yemek yerken tercih edilir ve genellikle çocuk sofra takımlarında kullanılır. Melamin reçinesi 110 ° C ~ 130 ° C'ye kadar ısıya ve deformasyona uğramadan dayanabilir, ancak sıcaklık 40 ° C'nin üzerine çıktığında veya sirke gibi asitli malzemeler eklendiğinde ince bir miktar trimerik siyanamid (melamin) açığa çıkacaktır; yüksek sıcaklıkla birlikte daha fazla miktarda melamin salınır, insan vücudu için tehlikelidir ve uzun süreli maruziyette böbrek taşı ve üreter taşından muzdarip olma riskini artırabilir. Yıkama sırasında oluşan çizikler gibi bakterilerin üremesini önlemek için ovma pedi yerine süngerle yıkanması tavsiye edilir.

Polikarbonat (PC)
Sıcak Yemek - Soğuk Yemek - Yağ – Alkollü
PC, yaklaşık 130 ° C'ye kadar ısıya dayanabilmesine rağmen, bisfenol A (BPA) salgılayacaktır, endokrin rahatsızlık verecek bir tür kimyasal maddedir. Bu yüzden sıcak ortalamanın tutulmaması tavsiye edilir.

Ürün Özellikleri
Paket İçeriği
100 Lü
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.