Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Lipton Doğu Karadeniz Dökme Çay 1 Kg

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilen, özenle seçilen ve Lipton uzmanlığı ile harmanlanan Lipton Doğu Karadeniz her bardakta eşsiz bir çay keyfi sunuyor!
Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yetiştirilen ve özenle seçilen yapraklar Siyah Çay, aroma verici (bergamot)
Bunun iki yolu yok, İngilizler çay sever. Bu bir kurumdur. Ve bu çay seven ulusa göre, klasik bir İngiliz çayı demlemek için tek bir "doğru" yol vardır: Siyah çay ve sütle.
İyi haber şu ki, siyah çay hazırlanması en kolay çaylardan biridir. Ancak önce hangi türden siyah çay yapmak istediğinizi seçmelisiniz.
Siyah çayın tatlı ve hoş kokulu baharatlarla hazırlanmış özel harmanı. Sıcak, buzlu ya da süt ekleyerek zengin aromalı chai latte şeklinde içebilirsiniz.

Suyu Doğru Şekilde Kullanmak
Musluk suyu kullanıyorsanız, çaydanlığı doldurmadan önce soğuk suyu bir süre akıtın. Çayın doğru şekilde demlenmesi için oksijen gereklidir. Borularda uzun süre bekleyen musluk suyu ise oksijen kaybına uğrar.

Son Derece Önemli Olan Demlik
İçinde her çeşit çayı demleyebildiğiniz ve ısıyı uzun süre koruyabildikleri için en iyi demlikler genellikle seramik olanlardır. Dökme demir olanlar da bir diğer seçenektir.

Siyah Çayın Hazırlanması
Suyu kaynatın. Siyah çay için suyun çok sıcak olması gereklidir; fokur fokur kaynamasını bekleyin. Diğer çay çeşitleri, örneğin yeşil çay için suyun küçük kabarcıklar oluşana kadar ısıtılması yeterlidir. Çayı ekleyin. Yaprakların iyice "karışması" için suyu çayın üstüne dökün. Bu, demlenmenin hızlı olmasını sağlar. Demleyin. Çayı demlendirmeye bırakın ve doğanın küçük büyüsünü gerçekleştirmesine izin verin!
Çayı Çıkarın Çay yapraklarını demlikten çıkarın. Çayı süzgeçten geçirerek de bunları ayırabilirsiniz. Poşet çay kullanıyorsanız poşeti kaşıkla çıkarabilirsiniz. Servis yapın. Çayınızın tadını çıkarın. Artık günün zorluklarıyla başa çıkmaya hazırsınız!

Serinlemek mi istiyorsunuz?
Buzlu çayı Süt veya Limon Ekleyerek Siyah çayınızı sade içebileceğiniz gibi çeşitlendirmek için süt veya limon da ekleyebilirsiniz. Turunç aromalarını öne çıkardığı için Earl Grey çayda genellikle limon kullanılır. Siyah çaya süt eklenmesi ise İngilizlerin klasik özelliğidir. İster süt isterseniz limon ekleyin, bu tamamen size kalmış.

Ne Kadar Sürede Demlenir?
Demleme süresi kullandığınız çayın çeşidine bağlı olarak değişir.
Darjeeling çayın demlenme süresi: 3 dakika
Earl Grey çayın demlenme süresi: 5 dakika
English Breakfast çayın demlenme süresi: 4 dakika
Siyah çayı demlemenin mükemmel yöntemini artık biliyorsunuz. Canlanma zamanı!

Ürün Özellikleri
Hacim
1 Kg
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.